20 Nisan 2017 Perşembe

nature beauty urunleriHerkese merhaba bloguma hoşgeldiniz :) bugünde herkesin adını sıkça andığı bir cilt bakım markası olan nature&beauty markasının ürünlerinden sizede bahsetmek istiyorum. Herkeste gördüğüm bu ürünleri çok merak ediyordum. Ancak denemeye cesaret edemedim. Çünkü bazen yorumların fazla şişirildiğini düşünüyorum. Biliyorsunuz ben ürünleri uzun süre deneyip daha sonra sizinle objektif yorumlarımı paylaşıyorum. Bu yüzden denemeye korkmuştum açıkçası. Ta ki çekilişte bu ürünleri kazanana kadar :) Haydi başlayalım:

1) Nature&Beauty Doğal Cilt Maskesi:
Kil maskesi gibi bir ürün. Kutuyu açar açmaz harika bir koku yayılıyor. Yüzüme sürerken de bu kokuyu hissettim. Ancak zamanla bu koku kayboldu. Şuan üründe böyle güzel bir koku algılayamıyorum maalesef :) Karma ve yağlı ciltlerin çok sevebileceği bir ürün olabilir. Cildi güzel arındırıp, cilt tonu eşitsizliklerine iyi geliyor. Ayrıca sivilceleri de kurutuyor. Fakat bunu yaparken cildi de kurutuyor. Bu yüzden ardından mutlaka nem maskesi yapmak zorunda kaldım. Ve kil maskesi gibi arınması zor bir maske olduğu için, yıkarken dikkat etmek gerekebiliyor. Yüzü çizip tahriş etme olasılığı var. Eğer kil maskelerini seviyor, sürekli kullanıyorsanız; bu maskeyi daha çok seversiniz. Ancak benim gibi bu tarz maskeleri kullanmak eziyet gibi geliyorsa ve cildiniz çok çok kuru ve hassassa :) o zaman bir köşede kalıyor. Cildimin çok fazla arınmasına ihtiyacı olduğu zamanlarda kullanmaya devam ediyorum. Onun dışında temizleme aşaması bana çok zahmetli geliyor :) Üşengeç değilseniz; ve bu tarz maske arıyorsanız önerebilirim. 

KULLANIM ŞEKLİ: Yeterli miktarda maskeyi cildinize ince tabaka halinde sürünüz ve 20 dakika bekleyiniz. Daha sonra bol su ile maske tamamen temizleninceye kadar durulayınız.  Göz çevresinde kullanmayınız, göz ile temas ettirmeyiniz. Temas durumunda bol su ile yıkayıp gerektiği takdirde eczacınıza veya doktorunuza danışınız,

İÇİNDEKİLER: Awua, Clay, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Rosa Damascena Flower Oil, Chamomile Recutıta Flower Extract, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Sodium Chloride

2) Nature&Beauty Cilt Temizleyici Tonik

Maskenin arınmasından sonra ise  kalıntıları derinlemesine temizleyip; açılan ve temizlenen gözenekleri sıkılaştırmak için tonik aşamasına geçiyoruz. Beni uzun zamandır takip edenler bilir ki benim toniklere alerjim var. Her türlü tonik alerji yapabiliyor. Hemen kızarıyor yanaklarım. Bu yüzden tonik olarak sürekli doğal gül suyu kullanıyorum.  Bu toniği de korkarak kullanmaya başladım. İlk kullanımda mis gibi bir gül suyu kokusu yayıldı etrafa. Uzun zamandır kullandığım, cildime çok iyi gelen gül suyunun toniğini yapmışlar daha ne olsun :)  Ve tahmin ettiğim gibi de oldu. Gülsuyu nasıl cildimi yatıştırıyor ve cildime iyi geliyorsa bu üründen de aynı derecede, hatta daha fazla memnun kaldım. Tonik olduğu için; gözeneklerimi çok güzel sıkılaştırdı. Asla tahriş ve kızarıklığa sebep olmadı. Aksine gül suyu gibi cildimi yatıştırdı, temizledi. Bu ürünü çok çok sevdim. Keşke tek başına satılsa :/ Maalesef ki set halinde satılıyor. Buradan yetkililere sesleniyorum :) Lütfen bu tonik tek başına da satılmaya başlansın. 

KULLANIMI: Pamuk veya ped yardımı ile yeterli miktarda toniği temizlenecek bölgeye sürerek iyice temizleyip arındırınız. Göz çevresinde kullanmayınız, göz ile temas ettirmeyiniz. Temas durumunda bol su ile yıkayıp gerektiği takdirde eczacınıza veya doktorunuza danışınız.

İÇİNDEKİLER: Aqua, Calendula Officinalis (Calendula) Flower Extract, Aloe Barbadensis (Aloe) Leaf Extract, Rosa Damascena Flower Oil, Sodium PCA, Potassium Sorbate, Phenoşyethanol, Caprylyl Glycol.

3) Nature& Beauty Cilt Destekleyici Krem

Tonik aşamasından sonra ise nemlendirici aşamasına geçiyoruz. Yine kokusu mis gibi olan bu kremin yapısı da çok güzel. Sağladığı neme bayıldım. Makyaj altına da kullandım. Herşekil de çok beğendim. Resimde gördüğünüz gibi pompalı bir şişesi var. Cildimi çok güzel aydınlattı ve canlandırdı. 

KULLANIMI: Yeterli miktarda kremi cildinize sürerek yediriniz. Göz çevresinde kullanmayınız. Göz ile temas ettirmeyiniz. Temas durumunda bol su ile yıkayıp gerektiği takdirde eczacınıza veya doktorunuza danışınız.

İÇİNDEKİLER: Aqua, Paraffnum Liquıdum, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Glyceryl Stearate, Gliserin, Panthenol, Chamomile Recutıla Flower Extract, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Rosa Damascena Flower Oil.

İşte deneyimlerim bundan ibaret. Başka yazılarımdan haberdar olmak için instagram, facebook sayfam ve blogumu takibe almayı unutmayınız. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere hoşçakalın...

6 yorum:

  1. şansınız daim olsun, bende ürünleri merak ettim bu arada... sevgiler...

    YanıtlaSil
  2. İLk defa duyuyorum markayı Bende sadece kil maskesi arıyorum ama tek olması benim için daha makbul teşekkürler paylaşım için....

    YanıtlaSil
  3. ben de denemeye başlayacağım. Okuduğum iyi oldu kuru ciltli olduğum için maskeye hiç yanaşmayayım

    YanıtlaSil