14 Kasım 2015 Cumartesi

evde hc hair care complex yapımı

         merhaba arkadaşlar :) bugün size hc hair care ile detaylı bilgi vereceğim. hc hair care saç sorunlarında 6 farklı etki yaratacağını vaad ediyor. Peki bu etkiler neler?
1)Doğal& profosyonel saç bakımı: kimyasal hiçbir madde içermiyor tamamen doğal bitkisel yağlardan oluşuyor. (gerçektende öyle olduğu belli oluyor)
2)Dökülme karşıtı aktif etki: saçları ve saç köklerini güçlendiren onarıcı aktif bileşenler sayesinde dökülmenin önlenmesine yardımcı olur ( avuç avuç elime gelen saçlarım soğan suyundan sonra az dökülmeye başlamıştı. hair care complexten sonra tamamen bitti. Şuan saçlarım dökülmüyor resmen üstelik ilk yıkamamda)
3)Saç uzama hızındaki artış: içeriğideki bitki özleri, vitamin ve minerallerle saçları kökten uca besleyerek, daha hızlı ve sağlıklı saç uzamasına yardımcı olur(saç uzama konusunda henüz bişey söyleyemem ama faydalı olcağını düşünüyorum)
4) kepek ve saç derisi sorunlarında etkin: saçın yağ ve em dengesini düzenliyor(kepek sorunum olmadığından bişey söylemek istemiyorum)
5) hacimli, parlak, ve kolay şekil alan saçlar: saçlarınızı elektiriklenme, mat görünüm, zor şekil alma gibi özelliklerden kurtararak, hacim ve parlaklık kazandırır (ilk kullanımım olduğu için sanırım bununla ilgili bir fark göremedim parlama dışında)
6) yıpranmalara karşı tam koruma: saçlar kuruduğu için yıpranır buda nemlendirmeyi vaad ettiğinden dolayı yıpranmalara iyi geleceğini düşünüyorum.                                              

SORULAR VE CEVAPLAR
1) Herkes kullaabilir mi ? (evet aşırı yağlı, kuru saç ayrımı yok)
2) Ne kadar süre kullanmam gerekir? (her saç yapısına göre değişir)
3) Kuru saçamı, ıslak saçamı uygulanmalıdır? ( kuru saça uygulanması gerekir)
4) Sadece kadınlara özgü müdür?(hayır)
5) uzun süre saçta bekleyebilir mi ? (istediğiniz kadar bekletebilirsiniz gece sürüp sabah yıkayabilirsiniz mesela)

Şimdi ise içeriğine ve asıl konumuza gelelim :) evde hair care complex yapmak mümkün mü ?
evet mümkün, çünkü içeriği tamamen doğal. Peki ne var ?
İçindekiler: olive oil (zeytinyağı), ricini oil (hint yağı), amygdalae oil (ceviz yağı), nigella sativa oil(çörek otu yağı), sesama oil (susam yağı), jojoba oil (jojoba yağı), corylie oil ( fındık yağı), wheat oil ( buğday özü yağı), lilium oil (zambak yağı), tocopherol oil (doğal e vitamini yağı)
         Gördüğünüz gibi içeriği tamamen aktarlarda bulabileceğiniz türden. Ama her bir yağa 5 tl ödediğimizi varsayarsak 10*5= 50 zaten hair care complex'in fiyatıda o kadar. Şimdi gelelim içeriğinin tek tek faydalarına belki içinden bir kısmını seçip öyle yapabilirsiniz :)
Zeytinyağı : daha parlak, yumuşak, kolay şekil alan saçlara sahip olmamıza fayda sağlar. Ayrıca kepeğe ve saç uçlarındaki kırılmalara karşı meydan okur
hint yağı : saç dökülmelerine iyi gelir. Saçın hızlı uzamasına fayda sağlar. Kuru, pullu saç derisini iyileştirir, kepeğe karşı korur.
Ceviz yağı: saç kırıklarının önüne geçer. saç köklerini besler. Mat saç görünümünü hızlı bir şekilde giderir. Saçların kısa sürede uzamasına katkı sağlar. Saçın beyazlamasını önler. Saçı daha hareketli ve dolgun gösterir.
Çörek otu yağı: saçlarda oluşan zayıflama ve kırılmaları giderir. Genetik saç dökülmesi başta olmak üzere tüm saç dökülmelerini önler. 
Susam yağı: Saçların kırılmasını ve kepek oluşumunu önler. Yıpranmış saçları onarır. İncelmiş saç tellerini güçlendirir. Saçlarda görülen çabuk yağlanmayı giderir. Düzensiz dalgaları yatıştırır. Saçlara güç vererek uzamasını hızlandırır. Parlaklık ve canlılık kazandırır. Kafa derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak saçın uzamasına katkı sağlar.
Jojoba yağı: Saçlara daha yumuşak, parlak ve canlı bir görünüm kazandırır. Saçların uzamasını ve güçlenmesini sağlar. 
Fındık Yağı: Saç kıran hastalığında iyileştiricidir. Saç dökülmesini önler. Saçların yağlanmasını önler. Saç köklerini iyileştirir, yeni saç oluşumunda fayda sağlar. Saçları olduğundan daha hızlı uzatır. Saçları yumuşatır.
Buğday özü yağı: Saçları yumuşak ve parlak yapar.   Buğdayın içerisindeki proteinler, saçın dış etkenlere daha dayanıklı olmasını sağlayan bir koruyucu tabaka oluşturur. Saç dökülmelerini önler.
Zambak yağı: Saçın uzamasına ve dökülmesine fayda sağlar.
E vitamini yağı: Saç gelişimini arttırır. Saçların parlak görünmesini sağlar. Saçı onarır.

Seçin beğenin ve alın :) evde hc hair care complex inizi kendiniz yapın.3 yorum:

 1. bende geçenlerde hair care ve hc ovexi sayfamda tanıtmıştım bu arada instagram kullanıyorsanız orada çekiliş başlattım katılmak istersen link şöyle :)

  https://www.instagram.com/kozmetikpsikolojisi/

  YanıtlaSil
 2. bende çok severek kullanıyorum bu yagı hatta 2.şişemi aldım bile :)
  http://senbenvehayat.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 3. Öncelikle güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. HC Complex içeriğinde bitkisel yağlar dışında saç , saç derisi için gerekli vitaminler ve özel HC extırakt formülü bulunduğunu belirtmek istiyorum. Sevgiler.

  YanıtlaSil