9 Temmuz 2016 Cumartesi

loreal excellence 8.1 saç boyasi

 Merhaba kızlar :) aslında saçlarımı bayrama yakın boyamıştım. Ancak yazısını şimdi yazabiliyorum.
Saçlarımı ilk boyatmaya başladığımda karameldi. Daha sonra küllü açık kumrala boyattım ve bu rengi gerçekten çok seviyorum. O kadar doğal bir sarı ki. Gerçek saçım sananlar bile oluyor. Bu yüzden değiştirmeyi düşünmüyorum. İsmi markaya göre değişiklik gösteriyor. Bazı markalarda açık küllü kumral yazarken, bazılarında koyu sarı yazıyor. Bu yüzden sadece numaraya göre boya alıyorum ben. Aslında bu aldığım ilk boyada diyebilirim :)) daha önce kuaförde boyatıyordum. Sonra dedim neden kendim boyamıyorum ? Ve böylelikle ilk boya deneyimimide gerçekleştirmiş oldum.
Loreal excellence saç boyasını çok sevdim akmıyor ve saçı yıpratmıyor. Zaten ellerinden geleni yapmışlar yıpratmasın diye :) üzerinde pro-keratin içeren, saçı güçlendiren formülü Seramid ve saç telini koruyan IONENE G ile zenginleştirildi yazıyor.  içinden çıkanlar  şu şekilde (fırçayı gratisten aldım )
Boya öncesi bakım, boya sonrası bakım her şey düşünülmüş rengide tam çıkıyor doğrusu. Beyazım olmadığı için kapatması konusunda yorum yapamam ancak üzerinde beyazları çok iyi kapattığı yazıyor. Eğer sizde evde saçlarınızı boyamak isterseniz öncelikle şu yazımı okumanızı tavsiye ederim. tıktık
 İçinden çıkanlar ise bu şekilde.
 1 numaralı olan  boya öncesi koruyucu serim. Boyanın saça vereceği zararı en aza indiriyormuş. Bunu sürdükten sonra 2 3 dakika bekledim. Daha sonra bir kaba 2 numarayı yani krem saç boyasını sıkıp, 3 numaralı oksidan kremi boşaltıp, fırça yardımıyla karıştırdım. Tamamen karıştığından emin olduğumda yine fırça yardımıyla saçlarımı tutam tutam ayırarak, diplerine sürdüm. Daha sonra kutunun içinden çıkan eldivenleri giyip, saçımın diğer taraflarına eldiven yardımıyla saçımı şampuanlar gibi boyayı uyguladım. Yaklaşık 40-45 dakika kadar bekleyip saçımı duruladım.
Ve 4 numara yani boya sonrası koruyucu bakım kremini uygulayıp 2 dakika bekledim. Daha sonra duruladım. Boya sonrası koruyucu krem bir hayli fazla olduğu için daha sonrada kullandım.

Rengi bu şekilde :) ancak  taban renginize göre farklilik gösterebilir. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere hoşçakalın :)

4 yorum:

  1. Bayıldım canimm 😍 çok hoş durmuş rengi sende 😍

    YanıtlaSil
  2. Teşekkür ederim kızlar yorumunuzu yeni gördüm :* :*

    YanıtlaSil
  3. Benim saçımın rengi de bu tonlarda bir renk dorelik var ve kumralımsı bazen de sarı garip bir renk ve boyayla değil açıcılarla papatya suyuyla falan elde etmiştim , eh dipleri de eşitlemek mümkün değildi ve nasıl bu tonu tuttururum diye kara kara düşünürken senin yazını gördüm , harika olmuş bayıldım tam da istediğim gibi ve en kısa sürede ben de alıp boyayacağım :*

    YanıtlaSil